Bayan Saç Modelleri

Kaküllü Saç Modelleri

En Güzel Kaküllü Saç Modelleri

Yüz hatlarını ön plana çıkartmak için, saç şeklinin özel olarak belirlenmesi gerekir. Yanlış saç kesimi, yuvarlak yüzü daha iri, uzun yüzü ise daha asimetrik gösterir. Yıllara göre saç modası değişkendir. Yılın saç modasını araştırıp, kendi yüz şekline uyarlamak gerekir. Bu sezon kaküllü saçlar sıkça kullanılır. Kadınları daha genç gösteren kaküller, her yüze yakışmayabilir. Yüz şekline göre uzun, kısa veya asimetrik kesilmiş kaküller kullanmak mümkündür. Yılın modası olan kaküllü saç modelleri, şu şekilde sıralanabilir;

Kaküllü Bob Kesim

Rahat kullanımı nedeni ile bu yıl pek çok kadında gördüğümüz bob kesim, kakülün en fazla yakıştığı saç modelleri arasında yer alır. Yumuşak küt olarak adlandırılabilen bob kesim, hem yuvarlak hem uzun yüzlü kadınlar tarafından kullanılabilir. Fakat minyon yüzlü kadınlara daha fazla yakıştığı tartışma götürmez. Saçında değişim yapmak isteyen kadınların, bob kesim saçına katlı kakül attırması kullanım rahatlığı da sağlar. Yıkama sonrasında, iri fırça ile kakülleri içe kıvırmak yeterli olur.

Kaküllü Katlı Kesim

Saç ucundan başlayarak enseye kadar atılan katlar, geçmiş yıllarda kullanılan aslan yelesi modelini anımsatır. Aynı katlar devam ettirilerek kesilen asimetrik kakül ise saçı daha kolay şekillendirme fırsatı yaratır. Bu model aynı zamanda daha genç ve daha enerjik yüze kavuşma şansı yaratmaktadır. Üstelik kaküllü katlı kesim, saçı olduğundan daha fazla gösteren bir modelidir. Katlı kesim uzun saçları; topuz veya atkuyruğu şeklinde topladığınızda kaküller çok daha gösterişli saçlara kavuşmanızı sağlar.

Kaküllü Küt Kesim

Sert bir görüntü elde etmek isteyen kadınlar tarafından kullanılan küt kesim saçlar, yine kısa ve keskin şekilde kesilmiş kaküller ile daha belirgin hale getirilebilir. Kısa ve keskin kaküller; uzun yüzü daha simetrik hale getirmek içinde fırsat yaratır. Özellikle düz ve akıcı saçı olan kadınlar için kullanım kolaylığı sağlar. Yıkama sonrası saç köpüğü sıkarak taramak yeterlidir. Saç köpüğü, saçtaki kabarmayı önleyerek saç şeklini sabitler. Dalgalı saçlarda ise uzun kaküller kestirmek ve saç düzleştiriciden yardım almak gerekir. Asimetrik kesilmiş uzun kakülleri, yanlara doğru ayırmak ve yüz hatlarını yumuşatmak mümkündür.

Leave a Response